Son dakika spor haberleri: Galatasaray’da yönetimden isyan! “Bırakmalısın başkan”

Galatasaray'dasular durulmuyor...Başkan Mustafa Cengiz'inson 1 hafta içinde yaptığıeleştiriler sonrasında camiakarışmıştı. Futbolculara yönelik ...

 Son dakika spor haberleri: Galatasaray’da yönetimden isyan! “Bırakmalısın başkan”

17.04.2021 - 6:00

Güncelleme : 17.04.2021 - 6:00


Galatasaray’dasular durulmuyor…Başkan Mustafa Cengiz’inson 1 hafta içinde yaptığıeleştiriler sonrasında camiakarışmıştı. Futbolculara yönelik”Haysiyet ve şereflerinihatırlasınlar” sözleri, FatihTerim için sarf ettiği belirtilen”Bir gün ABD’de diğer günBodrum’da” ifadesiyle kulislerkaynamaya başlamıştı.

Muhalefetten yükselen güçlüsesler sonrası idareciler dekendi aralarında toplantı üzerinetoplantı yapıyorlar. Dünde Türk Telekom Stadı’ndaolağanüstü şekilde bir arayageldiler. Toplantının düzenlenmeamacı “Bırakmalısın başkan”kararını Mustafa Cengiz’eiletmekti.

ALBAYRAK KATILMADI
Yöneticilerbu toplantıya Mustafa Cengiz’in de katılmasını istiyorlardı. Ancak sarı-kırmızılı kulübün başkanı sağlık sebeplerini gerekçe göstererek stada gelmedi. Yöneticiler 3 saat, aldıkları kararı iletmek için başkan Cengiz’i beklediler.

Göztepe maçı öncesinde alınan bu önemli karar, salı günkü olağan yönetim kurulu toplantısına kaldı. İdarecilerin burada “Bırakmalısın başkan” kararlarını net bir şekilde Mustafa Cengiz’e iletecekleri kaydedildi. Bu arada bu önemli toplantıya adı başkanlık için geçen Abdurrahim Albayrak’ın katılmaması dikkat çekti.

SEÇİME KADAR DEVAM
Cimbom’dabaşkan Mustafa Cengiz, yöneticilerin aldığı bu karara rağmen görevden ayrılmayı düşünmüyor. Bir kez daha aday olmayı planlayan Cengiz’in “Zaten alınmış bir seçim kararı var. Seçime kadar devam edelim” önerisini sunacağı kaydedildi.

ÇOK YIPRANDIK
Aslanda başkan Mustafa Cengiz’e “Bırakmalısınız” kararını iletmeye hazırlanan yöneticilerin son dönemde bir hayli yıprandıklarını söyledikleri öğrenildi.

Sarı- kırmızılı idarecilerin bu kararı almalarındaki en büyük nedenin ise Mustafa Cengiz’in kullandığı ifadeler sebebiyle işin dönülmez noktaya gelmesini düşünmeleri.

İSTİFADAN DÖNDÜLER
Galatasaray’daidarecilerin başkanMustafa Cengiz’in bırakmasıyönündekikararlarını geçtiğimizhafta aldıklarıkaydedildi. 10 idarecininistifa kararının isebaşkan Mustafa Cengiz’inkayyım sözleriylebundan vazgeçtikleribelirtildi.