Son dakika spor haberi: Ryan Babel’den şampiyonluk yorumu! “Geri dönebiliriz”

Galatasaray'ın tecrübeli futbolcusu Ryan Babel, Florya'da basına açık şekilde düzenlenen antrenmanda açıklamalarda bulundu. Hollandalı futbolcu ...

 Son dakika spor haberi: Ryan Babel’den şampiyonluk yorumu! “Geri dönebiliriz”

08.04.2021 - 9:48

Güncelleme : 08.04.2021 - 9:48

Galatasaray’ın tecrübeli futbolcusu Ryan Babel, Florya’da basına açık şekilde düzenlenen antrenmanda açıklamalarda bulundu. Hollandalı futbolcu şampiyonluk yarışını değerlendirirken, 6 puanlık farkın kapanabileceğine inandığını söyledi. İşte Babel’in o açıklamaları…

“Altı puanlık bir fark var ama futbol bu. Futbolda her şey olabiliyor. Bu tip senaryoları yaşadık. Yapmamız gereken, en iyi şekilde maçlarımıza konsantre olmak ve kazanmak. Biz bu durumları daha önce de yaşadık.”

“Hata yapma lüksümüz yok, hem kendime hem takımıma güvenim sonsuz. Bundan sonra her maçı final olarak göreceğiz ve her maçı kazanmak için mücadele edeceğiz 6 puanlık bir fark var ve bu farkı kapatabileceğimize inanıyorum” dedi.

Her takımın her takıma puan kaybedebileceğini ifade eden Babel, “Futbol ilginç bir oyun. Mutlaka kazanacağım dediğiniz bir maçı kaybedebiliyorsunuz. Benim için her maç aynı ciddiyette, rakip ayırt etmiyorum. Herkes herkesten puan alabiliyor. Biz sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğiz, ben takımımın ve arkadaşlarımın kalitesine güveniyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda geri dönüşü yapabileceğini belirten Babel, “Geçmişe dönmek istiyorum. Bir sezon hatırlıyorum; Başakşehir liderdi, Galatasaray puan olarak çok altında ama o zaman Galatasaray şampiyon olmuştu. Taraftarımıza da bunu söylüyorum; bize inansınlar. Galatasaray daha önce bir çok kez bu geri dönüşü başardı, yine başarabilir” ifadelerini kullandı.