Son dakika spor haberi: Arda Turan duyurdu! İşte Zorbay Küçük’ün kırmızı kart açıklaması

Süper Lig'in 26. haftasının en dikkat çeken ve zirve yarışını yakından ilgilendiren mücadelesinde Galatasaray, zorlu rakibi Alanyaspor'a konuk ...

 Son dakika spor haberi: Arda Turan duyurdu! İşte Zorbay Küçük’ün kırmızı kart açıklaması

21.02.2021 - 11:36

Güncelleme : 21.02.2021 - 16:10


Süper Lig’in 26. haftasının en dikkat çeken ve zirve yarışını yakından ilgilendiren mücadelesinde Galatasaray, zorlu rakibi Alanyaspor’a konuk oldu.

Karşılaşmada gülen taraf Emre Kılınç’ın kaydettiği golle Galatasaray olurken, sarı-kırmızılılar zorlu bir virajı kayıpsız dönerek, liderliğini perçinlemiş oldu.

Mücadelede zaman zaman tansiyon ahd kamera sistemi  yükselirken, karşılaşmanın 34. dakikasında sarı-kırmızılıların karşılaşmanın hakemi Zorbay Küçük’e yoğun itirazlarda bulunmasına neden olan bir pozisyon yaşandı.

Sarı Kırmzılılar’ın yıldızı Luyindama, topu kafa vuruşuyla  ip kamera sistemi  uzaklaştırmak isterken Alanyasporlu Babacar, havadaki topa ayağı ile müdahale etmek isterken, bir temasta bulundu.

(Görüntü beIN Sports’tan alınmıştır)

Sarı kırmızılılar maçın hakemi Zorbay Küçük’ten kırmız kart bekledi ancak Babacar’a sarı kart çıktı.

Bu karar sonrası maç sırasında Küçük’e yoğun itirazlarda bulunulurken, pozisyonun yankıları karşılaşma sonrası da sürdü.

Öte yandan, Khouma Babacar ve Luyindama ve arasındaki pozisyonun ardından yaşananlarla ilgili detaylar ortaya çıktı.

Sarı-kırmızılı takım, Khouma Babacar’ın Luyindama’nın başına tekmeyle darbesinin olduğunu belirterek, hakem Zorbay Küçük’e kırmızı kart tepkisinde bulunurken, VAR’dan gelen uyarı sonrası kararını değiştirmemişti.

Karşılaşmanın ardından Arda Turan’a mesaj atan Galatasaray’ın eski futbolcusu Ayhan Akman, hakem Zorbay Küçük ile ne koştuklarını sordu.

Ayhan Akman, Arda Turan’ın kendisine şu şekilde cevap verdiğini açıkladı; “Babacar’ın pozisyonundan sonra hakem Zorbay Küçük, Arda Turan’a; Darbenin şiddeti kırmızı kart için yeterli değil’ demiş.”