Galatasaray-Kasımpaşa maçı öncesi kırmızı alarm! “Oynanma ihtimali çok düşük”

Türkiye cuma gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Hava sıcaklığında 20 dereceye yakın ...

 Galatasaray-Kasımpaşa maçı öncesi kırmızı alarm! “Oynanma ihtimali çok düşük”

11.02.2021 - 11:00

Güncelleme : 11.02.2021 - 11:00


Türkiye cuma gününden itibaren Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına giriyor. Hava sıcaklığında 20 dereceye yakın bir düşüş beklenirken Meteoroloji yetkilileri 14 Şubat’tan itibaren İstanbul’da yoğun kar yağışı beklendiğini açıkladı.

UYARI GELDİ
Hava durumu futbolu da etkileyecek gibi gözüküyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü Tahminler Dairesi Müdürü Ahmet Uçar, Türkiye Futbol Federasyonu’na uyarıda bulundu.

Uçar, sosyal medya hesabından “Türkiye Futbol Federasyonu’na tavsiyem İstanbul ve Marmara bölgesinde 14 Şubat Pazar günü oynanacak tüm müsabakaları yağışın olmadığı sadece soğuğun olduğu cumartesi gününe almasıdır.”

“Maçlar pazar günü oynanamazsa ertesi günde oynanma ihtimali yok denecek kadar azdır” dedi.

Süper Lig’de bu hafta Karagümrük’le Fenerbahçe 13 Şubat Cumartesi günü Olimpiyat Stadı’nda, Galatasaray’la Kasımpaşa ise 14 Şubat’ta Türk Telekom Stadyumu’nda karşı karşıya gelecek.

BİR HAFTA SÜRECEK
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Meteoroloji Laboratuvarı Başkanı Adil Tek, cuma günü gelecek soğuk hava dalgasının bir hafta etkisini sürdüreceğini açıkladı.

Tek şöyle konuştu: “Cuma akşam saatlerinde kar yağışı olma ihtimali yüksek. Sıcaklık önümüzdeki hafta pazartesi gününe dek eksi 5’lere kadar düşecek. Cumayı cumartesiye bağlan gece hava sıcaklıkları eksi 2’ye kadar düşecek.”

“Cumartesi biraz zayıf olmakla birlikte pazardan itibaren bir kar geçişi bekliyoruz.”

“Öncelikle kuzey kesimler, Marmara, Karadeniz gibi bölgeler, daha sonra da pazar ve pazartesinden itibaren Türkiye’nin orta ve doğu kesimlerinde kar yağışı etkisini sürdürecek.” (Ajansspor)